Νέα έργα βελτίωσης του οδικού δικτύου, αλλά και άμεσης αποκατάστασης ζημιών και στις τέσσερις περιφερειακές ενότητες της Ηπείρου, με συνολικό προϋπολογισμό άνω των 4 εκ. ευρώ αποφάσισε η Οικονομική Επιτροπή της Περιφέρειας Ηπείρου.
Μεταξύ άλλων δύο νέοι κυκλικοί κόμβοι θα κατασκευαστούν στην Π.Ε. Θεσπρωτίας και συγκεκριμένα στο Προδρόμι με την Ε.Ο. Παραμυθιάς- Γλυκής, προϋπολογισμού 700.000 ευρώ και στο Σκάνδαλο με την Ε.Ο. Παραμυθιάς- Γλυκής προϋπολογισμού 390.000 ευρώ, έργα τα οποία πρόκειται να δημοπρατηθούν άμεσα.